Światowy Dzień Ziemi - udział w prelekcji dr. Andrzeja Boczarowskiego

Dzień Ziemi to międzynarodowe święto ekologiczne, swój początek miało ponad 50 lat temu. 22 kwietnia setki milionów ludzi propaguje idee troski o naszą niebieską planetę, zastanawiając się jak można wspierać środowisko tak, by służyło nam jeszcze przez długie lata.

W tym roku nasza szkoła została zaproszona do Lysek na prelekcję, którą poprowadził dla nas dr Andrzej Boczarowski.

Pan Andrzej na stałe związany jest z Uniwersytetem Śląskim, a jak sam wspomniał, na jego wykłady uczęszcza po kilka tysięcy studentów miesięcznie.

Podzieleni na grupy klasowe, pod opieką nauczycieli uczniowie raszczyckiej szkoły dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy dotyczących naszej planety, wilków arktycznych, jak również gwiazd.

Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej w Lyskach za ugoszczenie nas w swoich murach i zaproszenie na prelekcję.