Wyjazd do planetarium

29 lutego klasy 4-6 udały się na wycieczkę do Planetarium w Chorzowie. W czasie seansu Kometa nad Szwajcarską Doliną, Planetarium zamieniło się w statek kosmiczny, którym Berenika i Jurek udali się w fascynującą podróż po Układzie Słonecznym. Ich pilotem i przewodnikiem był sam Mikołaj Kopernik. Nasi uczniowie z okien statku kosmicznego oglądali Księżyc, Marsa, Jowisza, doświadczali zderzenia z planetoidą.... Po długiej podróży dotarli do tytułowej komety.

W czasie zajęć dydaktycznych Cztery pory roku otrzymali odpowiedzi na pytania: Dlaczego gwiazdy spacerują po niebie? Kiedy Słońce góruje najwyżej? Jak wraz ze zmianą pór roku zmienia się wygląd nocnego nieba?

Dziękujemy Paniom Maryli, Patrycji, Weronice i Agacie za opiekę podczas wyjazdu.