Wielka Liga czytelników 2023

Rozpoczyna się VII edycja konkursu Wielka Liga Czytelników. W związku z tym przekazuję najważniejsze informacje.

Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach:

- klasy 1 -3

- klasy 4 -6

- klasy 7 – 8.

Przebieg konkursu:

- etap pierwszy(szkolny) – uczniowie indywidualnie zdobywają sprawności czytelnicze. Trwa on do 1 marca 2024r. Należy wcześniej pobrać formularz zgłoszeniowy, wypełnić, podpisać, wpisać adres mailowy i z powrotem przekazać koordynatorowi placówki. Warunkiem koniecznym zaliczenia pierwszego etapu jest zdobycie 5 sprawności. Uczestnicy zdobywają te sprawności poprzez czytanie książek konkursowych z podanej listy i rozwiązanie przygotowanych do nich testów. Za wypełnienie każdego formularza można uzyskać maksymalnie 100 punktów, zaś do zaliczenia testu konieczne jest zdobycie 80 punktów. Za zaliczenie testu uczniowie otrzymują 1 sprawność. Uczestnik konkursu rozwiązuje test do danej książki tylko raz, lecz niezaliczenie testu nie dyskwalifikuje ucznia z konkursu. Może kontynuować udział w projekcie, rozwiązując testy do innych książek i zdobywając sprawności. Dozwolona jest wspólna praca dzieci z rodzicami w tym etapie. Rodzice pomagają w rozwiązywaniu zadań, ale nie mogą wypełniać testu za dziecko. Wyjątkiem jest pomoc w wypełnianiu testów przez uczniów klas pierwszych, którzy nie opanowali jeszcze umiejętności pisania.

Dopuszczalne jest uzyskanie jednej dodatkowej sprawności za napisanie recenzji lub wykonanie pracy plastycznej do wybranej książki konkursowej, a także za zdobycie I, II, III miejsca w innych konkursach czytelniczych, w których bierze udział uczeń.

- etap drugi(test półfinałowy) – termin 14 marca 2024r. W tym etapie uczestniczą uczniowie, którzy zdobyli 5 sprawności w etapie pierwszym. Etap ten odbywa się w szkole, w tradycyjnej formie(rozwiązywanie testu wydrukowanego do podanej książki konkursowej), bez udziału rodziców i bez dostępu do konkursowej książki.

Po przeprowadzeniu testu półfinałowego szkoła wyłania maksymalnie po 3 zawodników z każdej kategorii wiekowej, spośród uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki, ale nie mniej niż 80%. Zwycięzcy II etapu tworzą drużynę.

- etap trzeci – finał ogólnopolski, termin 9 maja, forma online.

Proszę o odebranie formularza zgłoszeniowego, oddanie mi go oraz wybór książek konkursowych(spośród podanych w załączniku wystarczy podać tylko numer).

Koordynator placówki

Alicja Postawka