Udział naszych uczniów w Dożynkach Parafialnych - Raszczyce 10.09.2023 r.

10 września raszczycka parafia dziękowała za tegoroczne plony podczas Dożynek.

Nasi uczniowie uświetnili to wydarzenia swoją obecnością i występami.

Dzieci z klasy 2, Maksymilian Czogała, Franciszek Powała, Nadia Sekuła oraz Maja Górecka przywitali gości wierszem.

Dagmara Garbas z klasy 1 wyrecytowała wiersz "Kopruch Antek" , natomiast Edyta Tomczak z klasy 4 wystąpiła z utworem pod tytułem "Zomb", oba wiersze są autorstwa Pani Marietty Nikiel.

Uczniowie klasy 4 zatańczyli taniec z parasolkami, następnie wraz z klasą 3, w pięknych ludowych strojach zaprezentowałi tradycyjnego "Trojoka".

Antonina Czogała z klasy 8 wystąpiła z wierszem swojego wujka, Pana Eugeniusza Panka pod tytułem "Skuli czego raszczycki kościół bie je na wiyrchu yno na dole".

Gościnnie z sąsiedzkich Babic, wystapił Krzysztof Filip recytując po śląsku wiersz "Rechtor" autorstwa Pani Kornelii Czogalik.

Muzycznym akcentem był występ Pauliny Zapłaty z klasy 5, która zagrała utwór pod tytułem "Sonatina", a uczennice z klasy 6 Malwina Niedziela w duecie z Agnieszką Brauner zaprezentowały utwór Eda Sheerana "Perfect".

Gratulujemy wszystkim naszym uczniom występów, dziękujemy rodzicom oraz nauczycielom za wszelką pomoc.