Wychowanie do życia w rodzinie - prezentacja

Drodzy Rodzice

W ramowym planie nauczania dla uczniów klas IV-VIII przewidziano realizację treści „Wychowania do życia w rodzinie”.

Dla uczniów każdej klasy przewidziano 14 godzin realizacji  tego przedmiotu  –   w tym 9 lekcji przeprowadzonych  jest z całym zespołem klasowym, a 5 lekcji z podziałem na grupy chłopców i dziewczyn. Zajęcia te nie podlegają ocenie, a na świadectwie szkolnym umieszcza się adnotację, że uczeń  „ uczestniczył lub uczestniczyła”.

Zapraszam do zapoznania się z prezentacją, w której Państwo poznają cele oraz tematykę zajęć w poszczególnych klasach.

Lekcje, w których będą uczestniczyć Wasze dzieci pomogą im między innymi: zrozumieć trudny czas dojrzewania; zobaczą jak ważną wspólnotą jest Rodzina; zrozumieją, że każdy człowiek ma swoją godność i wartość. Tematyka i treści dostosowane są do wieku dzieci, a główną formą zajęć jest dyskusja, uczniowie mają możliwość zadawania pytań, nawet tych trudnych.

Zapoznanie się z tematyką zajęć odnotowują Państwo w dzienniku elektronicznym w odpowiednim oświadczeniu.

Gizela Capek - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Raszczycach