Życzenia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

,,Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele i Pracownicy Oświaty, Drodzy Uczniowie i Rodzice,
kończy się lato, dając początek nowej edukacyjnej przygodzie. Już niebawem zabrzmi pierwszy w tym roku szkolnym dzwonek. Uczniowie wrócą do swoich klas i kolegów, by wspólnie z nauczycielami rozpocząć kolejny etap  zdobywania i pogłębiania wiedzy, kształtowania systemu wartości, poszukiwania wzorców osobowych.

Drodzy Uczniowie,
niech ten nowy rok szkolny przyniesie Wam realizację zamierzeń, planów i oczekiwań. W pełni wykorzystajcie kolejne miesiące na zgłębianie nieznanych obszarów wiedzy. Niech każdy kolejny dzień w szkole będzie dla Was lekcją, która poprowadzi Was w bezpieczną i przyjazną podróż do dorosłości i dojrzałości.

Szanowni Państwo,
Nauczyciele, Dyrektorzy, Pracownicy Oświaty,
przed Wami kolejny rok odpowiedzialnej i satysfakcjonującej pracy. W nadchodzącym roku szkolnym życzę Państwu wiary w potencjał, możliwości i zapał młodych ludzi. Życzę, aby Państwa praca, zaangażowanie i oddanie uczyniły świat Waszych podopiecznych lepszym, aby dzięki Waszej wiedzy i wsparciu osiągnęli wszystko to, co jeszcze na początku ich edukacyjnej drogi wydawało się nieosiągalne.

Szanowni Rodzice,
życzę Państwu radości i satysfakcji z każdego, najmniejszego osiągnięcia Waszych dzieci w czasie, gdy  będą odkrywać świat wiedzy i zdobywać nowe umiejętności. Niech każdy ich sukces stanie się powodem do dumy, a każda trudność – szansą do nauki. Niech Uczniowie  cały czas, w każdej sytuacji  czują wsparcie swoich Rodziców i Nauczycieli.

Urszula Bauer
Śląski Kurator Oświaty