Wycieczka do Krakowa i Bochni

W dniach 25-26.10.2022 r. uczniowie klasy II i III uczestniczyli w wycieczce w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Kopalnię Soli w Bochni. Wycieczkę rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikami i zjazdu szybem Campi. Dzięki multimedialnym projekcjom, interaktywnym inscenizacjom i słuchowiskom uczniowie mogli poznać pracę w dawnej kopalni. Na koniec zwiedzili kaplicę św. Kingi oraz czekała ich miła niespodzianka- spotkanie ze Skarbnikiem. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku w Nowym Wiśniczu. Zaplecze pradawnej kuchni oraz dawne stroje zrobiły na uczniach ogromne wrażenie. Każdy mógł zobaczyć Ducha Zamku i celę dla więźniów. Ponad programowo w pierwszym dniu wycieczki braliśmy udział w warsztatach zdobienia bombek w Fabryce ozdób świątecznych „BOMBEK” w Wieliczce. Po całym dniu pełnym wrażeń przejechaliśmy na odpoczynek do hotelu.

Drugi dzień wycieczki spędziliśmy w Krakowie. Zwiedzanie dawnej stolicy Polski rozpoczęliśmy od Muzeum Podziemi Rynku. Następnie spacerem ruszyliśmy w stronę Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego żeby podziwiać m. in. Dąb Jagielloński, którego wiek w 1992 roku oznaczono na ok. 230 lat. Ponad to zwiedziliśmy szklarnie pełne różnorodnych palm i kakaowców. Wracając z powrotem wstąpiliśmy do Kościoła Mariackiego by podziwiać ołtarz oraz wysłuchać hejnału z wieży kościoła. Będąc na Rynku wstąpiliśmy również do Sukiennic, a Pani przewodnik opowiedziała uczniom historię dwóch braci i noża, który na pamiątkę zawisł przy ich bocznej bramie. Kończąc zwiedzanie Krakowa przed wyjazdem wstąpiliśmy na dziedziniec Zamku Królewskiego na Wawelu oraz spotkaliśmy się ze Smokiem Wawelskim.