Wielka Liga Czytelników 2022

KONKURS WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

Szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Wielka Liga Czytelników. Konkurs ten ma na celu wyłonienie maksymalnie trzech uczestników w trzech grupach wiekowych(klasy I – III, IV- VI oraz VII – VIII). Do edycji szkolnej, który zakłada przeczytanie 5 książek i wypełnienie testów do każdej z tych wybranych książek w grupie wiekowej klas I – III zgłosiło się 8 uczniów, w grupie wiekowej IV - VI zgłosiło się 8 uczniów, zaś w grupie wiekowej VII – VIII zgłosiło się 2 uczniów. Etap szkolny rozpoczął się w dniu 18 październiku i trwał do 4 marca. Etap drugi został zorganizowany w dniu 14 marca, w którym wzięło udział 8 uczniów z klas I – III, 7 uczniów z klas IV – VI oraz 2 uczniów z klas VII - VIII. Etap II odbył się w szkole bez udziału rodziców i bez tekstu konkursowej lektury. Termin etapu powiatowego został wyznaczony na 7 kwietnia, zaś etapu czwartego(wojewódzkiego) na 11 maja 2022 r.

Do etapu III zakwalifikowali się uczniowie:

–   z klas I – III Paulina Zapłata, Bartosz Sobeczko, Jan Powała

–   z klas IV – VI  Wojciech Zapłata, Agnieszka Brauner

–   z klas VII – VIII Anna Bętkowska, Oliwia Wieczorek

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

KSIĄŻKI PÓŁFINAŁOWE WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW 2021/2022

KATEGORIA KLAS 1-3 Tomasz Samojlik: „Ambaras”. Wydawnictwo Agora, Warszawa 2018. KATEGORIA KLAS 4-6 Agnieszka Stelmaszyk: „Mazurscy w podróży”. T. 1, „Bunia konta fakir”. Grupa Wydawnicza Foksal, Warszawa 2021.

KATEGORIA KLAS 7-8 Ariadna Piepiórka: „Szmaragdowa ważka”. Wydawnictwo Skrzat, Kraków 2021.